”Jos haluat täysin henkilökohtaista lähestymistä, ota yhteyttä minuun!”

Pyydä ammattitaitoinen tarjous
Kaikki tiedot harjakatoohalleistamme, sandiwch-halliratkaisuista ja muista tarvittavista ratkaisuista.

1. Metallirungon pinnoite

ZN Kate
Teräsrakenteet kuumasinkitään ja ne vastaavat standardia EVS-EN ISO 1461. 
Tarvittaessa C3-luokan maalaus
Noudatamme maalausprosessissamme ISO 12944-7:n vaatimuksia ja pystymme takaamaan erilaisia ympäristöluokkia. Maalaamiseen käytämme ainoastaan Tikkurilan maaleja. Värivalikoimana on Tikkurilan RAL-värikartta.

2. Asentaminen

 Juhendi järgi on võimalik teostada iseseisvalt paigaldust järgides samme ja informatsiooni mis öeldakse. 

Asennuksen voi myös tilata meiltä. Asennuksen hinnat selviävät, kun on tehty henkilökohtainen tarjous. Tilanteen ja sopimuksen mukaan PVC-hallin asennukseen voi asennuspaikasta ja PVC-hallin koosta riippuen tulla lisäksi kuljetuskustannus.

Muista! Jos kohteessa ei ole nostotekniikkaa, hintaan lisätään nostimen ja akku-/diesellavan vuokra. PVC-halli ja asennus tulee maksaa ennen toimittamista ja asennuksen aloittamista.

Paikalle toimitettua PVC-hallia ei saa säilyttää sateelle/lialle alttiina. Tarvittaessa halli tulee suojata jollain katteella (esim. kuormapeitteellä). Jos asennuksen osalta aiheutuu viivytyksiä, PVC-kate tulee ottaa pakkauksestaan, jotta kondenssivedestä mahdollisesti aiheutuvilta vahingoilta vältytään.

3. Kuljetus

PVC viilhalli materjal ja kate saadetakse transpordi firmaga. Võimalusel saadame veoautoga, millel on peal kraana. Kraanaga auto hind on suurusjärgus 1,2EUR+km arvestades vahemaad Kambja - sihtpunkt - Kambja.

Mahalaadimisprotsess toimub kiiremini juhul kui kliendil on olemas tõstetehnika, kas siis tõstuk või traktor.

4. Hallin kate

PVC-kate, jota hallien kattamiseen käytämme, on palon- ja säänkestävää. Lisäksi se on täysin UV:n kestävä ja suojattu homeelta ja mädäntymiseltä. 

PVC-hallin katteen lujuus, painolla 900 g/m2, laskee Euroopassa vasta ~30 vuoden kuluttua (UV-säteilyn vaikutuksesta). Katteen päällä voi kävellä ja se on helposti korjattavissa. 

PVC-kate on kestää myös Pohjois-Skandinaviassa esiintyviä lumikuormia. PVC-katteen valmistamiseen käytämme ainoastaan saksalaistehtaan siihen tarkoittamia kankaita. 

PVC-kate on korroosionkestävä ja se ei reagoi kemikaaleihin. Sisäkatteet ovat samaa tyyppiä, mutta painoltaan 580–600 g/m2. PVC:n värivalikoima on esitettynä RAL-värikartassa.

INFOKS
PVC hallide kasutamisel tuleb paari kuu tagant pingutada katet. Seda selleks, et ei tekiks lohukohti ega volte. See on eriti oluline talvel. Tent võib ilma ja koormuse mõjul venida ning tahab lisapingutust. Kui tent pole ühtlane, võib lohukohtades koguneda rohkem lund, mis mõjub omakorda karkassile. Samuti võivad voldi kohad kannatada saada tuule käes. Kliendile jääb vastutus jälgida pvc hallide katuseid. Vätides nii lumekoormuse teket! Lumi ei pruugi ise mööda katust alla libiseda.

5. Lisäosat

Oras Metall OÜ:n valmistama PVC-halli luo avaran, mukavan ja turvallisen työympäristön. Päiväaikaan keinovalaistuksen tarvetta ei käytännössä ole. Kuumasinkitty teräsrunko varmistaa kestävyyden kaikissa sääoloissa ja äärimmäisen kestävä syövyttävässä ympäristössä.

OVET
Suurempiin halleihin voi asentaa sekä vesivanerisia liukuovia että nostettavia autotallinovia.

6. Suosituksia ja tietoja avuksi

PVC-harjakatto- ja kaarihallien valinnassa tulee kiinnittää huomiota moniin seikkoihin. Lue lähemmin…
Miten oikea ratkaisu valitaan?

- Ovien määrä ja koot
- Harjakatto- ja kaarihallien katemateriaalin valinta
- PVC-harjakatto- tai kaarihallin rungon tyyppi, rungon leveys, rungon korkeus ja rungon syvyys
- Maahan kiinnityksen tyyppi
- Suunnitelman tarpeellisuus
PVC-hallien huolto

Kerran vuodessa tulisi tarkastaa:
- Rakenteet – varmista, että kaikki pultit ja kiinnitykset ovat paikoillaan ja lujasti kiinnitettyinä.
- Kate – tarkasta, että katteessa ei ole mekaanisia vaurioita, samoin tulee kiinnittää huomiota katteen asianmukaiseen kireyteen.
- Lumitaakan sieto – muiden rakennusten tapaan tässäkin tulee talvella seurata lumen kertymistä.
- Kiinnitysköydet varmista, että katteen kiinnitykset ovat ehjät ja hyvin paikoillaan.

Turu peal pakutavate angaaride võrdlus

Nagu me teame, on turul suur valik angaaride tüüpe – kattega ja metallist angaarid, puidust konstruktsioonid, täispuhutavad mudelid. Paljud inimesed on segaduses valikuga, sest iga müüja kiidab ainult oma toodet. Õige valik on tavaliselt kuskil nende keskel.

Näiteks metallist seintega angaarid tunduvad ohutumad ja kindlamad, kui kattega angaarid, ja eks ta niimoodi ole ka. Kuid mõnel juhul ka metallikihi paksus võib olla 0.2- 0.4mm. Seda ei tohi võtta, kui kindlat kaitset oma vara jaoks, samahästi võite oma varanduse fooliumi voltida. Ainuke võimalus vastu saada vargusele on turvamehed ja signalisatsioon.

Hea metallist angaar maksab kaks-kolm korda rohkem, kui kattega angaar, mida meie pakume. Samas on palju mudeleid, mida pakutakse natuke suurema hinna eest. Kuid vaadake neid tähelepanelikult: milline on raami konstruktsioon, kaarte vahede pikkus, torude paksus? Ärge unustage, et metalli peale koguneb lumi, erinevalt kattega angaaridest.

Teine äärmus on angaarid, mida pannakse kokku ajutiste lehtlate põhimõttel (peenikesed torud konstruktsiooni üleval hoidmiseks, maa külge kinnitused telkide pulkadega), need mudelid on väga odavad, kuid mõelge, kas lumiselt talvel või tormi ajal tahaksite te seal sees viibida?

Niisiis, lihtne nõuanne: uurige välja kogu info, ärge vaadake ainult odavat hinda ja ilusaid iseloomustusi. Peab leidma OMA hinna/vajaduse/kvaliteedi balansi.
Meie angaaride tugevad küljed

1. Kõiki angaare on võimalik kohandada erinevateks kliimaoludeks. Pole universaalset varianti Hispaania ja Soome jaoks.

2. Hinna ja kvaliteedi suhe. Me ei küsi enda angaaride eest hinda, mis oleks nagu kulla eest. Kuid, kui me alandaks hinda, see mõjutaks koheselt kvaliteeti. Tootjal on alati võimalus leida, kust saaks materjali peal kokku hoida, kuid me ei taha seda teha. Lisaks me arendame pidevalt oma angaare, et mitte oodata probleemide teket, vaid ennetada neid.

3. Kõikidele angaaridele, kasvuhoonetele ja varikatustele pakume garantiid ja hooldust.

4. Peaaegu kõik angaaride mudelid on koheselt kättesaadavad. Tavaliselt on tarnetähtaeg paar nädalat peale ostu sooritamist, kui toode pole kohapeal laos.

5. Kiire ja lihnte ülespanek. Juhul kui te tahate kokku hoida ja paigaldada angaari ise, saame teid aidata. Angaariga koos anname me instruktsiooni, samuti on meie kodulehel paigaldamiste pildid ja videod. Vajadusel saab meie töömees alati teid aidata.

6. Lihtne remont. Katte riknemise juhul saate te selle alati kokku kleepida või keevitada ilma kogu konstruktsiooni lahti võtmiseta.

7. Mobiilsus. Vajadusel võite paigutada angaar teise kohta. Seda saab teha minimaalsete pingutustega. See on väga aktuaalne, kui te rendite platsi, kuhu on paigaldatud angaar.
Angaaride ventilatsioon

Ventilatsioon on protsess, kui vana õhk lahkub ruumist ja asendub värske õhuga väljaspoolt. Selle jooksul, kui tekib vajadus, õhk filtreerub, soojeneb või jaheneb, lisaks muutub kuivemaks või niiskemaks. Selline õhu vahetus ruumis annab:

- hapniku(O2)hulga suurenemise õhus,
- süsihappegaasi(CO2) hulga vähenemise,
- liigse niiskuse eemaldamise,
- õhu mustuse likvideerimise.

Kõige lihtsam ventilatsiooni viis on "loomulik ventilatsioon", kus õhk satub ruumi akende, uste, väravate, õhutorude jms kaudu. Teine võimalus on sundventilatsioon, kasutades ventilaatoreid. See võimalus on ka õhku ärakandev (kui ventilaatorid tõmbavad ruumist kasutatud õhu välja) ja värsket õhku sisse. Samuti saab neid võimalusi kombineerida.

Niisiis, kui meie angaaride kasutusspetsiifilisus näitab, et loomulikust ventilatsioonist on vähe (näiteks loomakasvatuseks või ohtlikke ainete säilitamiseks), tuleks lisaks mõelda sundventilatsioonile.

Võitlus kondensaadiga

Kui soe ja niiske õhk reageerivad külma pinnaga (praegusel juhul kattega), siis niiskus hakkab kondenseeruma, teisalt öeldes, see hakkab muutuma veeks. See juhtub, sellepärast et jahe õhk ei suuda hoida niiskust nagu soe õhk. 

Üks võimalus eelneva vastu on antikondensaatsed kiled. Antikondensaatne kile või teisiti öeldes veekindel kile, mida kasutatakse katuste isoleerimiseks, kasutakse üldiselt viilkatustel. Praegusel ajal on nende kilede põhitüüp hajutav kile. See võimaldab veeaurul üles tõusta, samal ajal niiskust mitte läbi lastes. Niimoodi saab katus „hingata“. Kile parandus on väga lihtne, mis võimaldab seda lihtsalt kasutada meie angaarides vajaduse tekkimisel.

Sven Oras
johtaja
  • sven@orasmetall.ee
  • (+372) 5553 2721
Kristo Aroella
müügijuht
  • Kristo@orasmetall.ee
  • (+372) 56972037
Tarmo Labi
tuotantopäällikkö
  • tarmo@orasmetall.ee
© Copyright 2020-2022 - Oras Metall OÜ - Kõik õigused kaitstud.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram