"Kui soovid täiesti personaalset lähenemist võta minuga ühendust!"

Küsi personaalset pakkumist
PVC hallide kasulik info. Uuri ja loe meie viilhallidest ja sandwich lahendustest. Lisaks kõigest muust sinna kuuluva juurde.

1. Metallkarkassi pinna kate

ZN Kate
Teraskonstruktsioonid kuumtsingitakse ning vastavad standardile EVS-EN ISO 1461. 
Vajadusel C3 klassi värvimine
Jälgime oma värvimisprotsessis ISO 12944-7 nõudeid ja suudame tagada erinevaid keskkonnaklasse. Värvimiseks kasutame ainult Tikkurila värve. Värvivalikuks on Tikkurila RAL värvikaart.

2. Paigaldamine

 Juhendi järgi on võimalik teostada iseseisvalt paigaldust järgides samme ja informatsiooni mis öeldakse. 

Samuti on võimalus tellida paigaldust meie poolt. Paigalduse hinnad on toodud välja halli juures või kui on tehtud personaalne pakkumine. Olenevalt olukorrast ja kokkuleppest võib PVC halli paigaldusele lisanduda transpordi kulu, sõltuvalt paigalduse asukohast ja PVC halli suurusest.

Pea meeles! - Kui kohapeal puudub tõstetehnika siis lisandub upitaja ja aku/diisellava rent. PVC halli ja paigalduse eest tuleb tasuda enne tarnimist ja paigalduse alustamist.

Kohale tarnitud PVC halli ei tohi hoida vihma/mustuse käes. Vajaduse tuleb hall kaitsta mingisuguse kattega(nt. koormakilega). Kui paigaldus viibib, siis tuleb pvc kate pakendist välja võtta, et vältida kondentsveest tekkivaid võimalikke kahjustusi.

3. Transportimine

PVC viilhalli materjal ja kate saadetakse transpordi firmaga. Võimalusel saadame veoautoga, millel on peal kraana. Kraanaga auto hind on suurusjärgus 1,2EUR+km arvestades vahemaad Kambja - sihtpunkt - Kambja.

Mahalaadimisprotsess toimub kiiremini juhul kui kliendil on olemas tõstetehnika, kas siis tõstuk või traktor.

4. Halli kate

PVC kate, mida kasutame hallide katmisel, on tule- ja ilmastikukindel. Lisaks täielikult UV kindel ja vastupidav hallituse ja mädanemise vastu. 

PVC halli katte tugevus, kaaluga 900 g/m2, väheneb Euroopas alles ~30 aasta pärast, UV kiirguse mõjul. Katte peal võib kõndida ning see on lihtsasti parandatav. 

PVC kate on vastupidav ka põhja Skandinaavias esinevatele lumekoormustele. PVC katte valmistamiseks kasutame ainult Saksa tehase selleks ettenähtud kangaid. 

PVC kate on korrosioonikindel ja kemikaalidega ei reageeri. Sisekatted on sama tüüpi, aga kaaluga 580 – 600g/m2. PVC värvi valik on RAL värvikaart.

INFOKS
PVC hallide kasutamisel tuleb paari kuu tagant pingutada katet. Seda selleks, et ei tekiks lohukohti ega volte. See on eriti oluline talvel. Tent võib ilma ja koormuse mõjul venida ning tahab lisapingutust. Kui tent pole ühtlane, võib lohukohtades koguneda rohkem lund, mis mõjub omakorda karkassile. Samuti võivad voldi kohad kannatada saada tuule käes. Kliendile jääb vastutus jälgida pvc hallide katuseid. Vätides nii lumekoormuse teket! Lumi ei pruugi ise mööda katust alla libiseda.

5. Lisad

Oras Metall OÜ poolt toodetud PVC hall loob avara, mugava ja turvalise töökeskonna. Päevasel ajal praktiliselt puudub vajadus kunstliku valguse järele. Kuumtsingitud teraskarkass tagab vastupidavuse igas ilmastiku tingimuses ja on äärmiselt vastupidav ka söövitavas keskkonnas.

UKSED
Suurtematele hallidele on võimalus paigaldada nii veekindlast vineerist liuguksi, kui ka ülestõstetavaid garaažiuksi.

6. Soovitused ja abiinfo

PVC viil- ja kaarhallide valikul tuleb tähelepanu pöörata erinevatele asjaoludele.  Loe lähemalt...
Kuidas valida õige lahendus?

- Uste arv ja nende suurused
- Viilhallide ja kaarhallide kattematerjali valik
- PVC viil- või kaarhalli raami tüüp, raami laius, raami kõrgus ja raami sügavus
- Maa külge kinnitamise tüüp
- Projekti vajalikkus
PVC hallide eest hoolitsemine

Kord aastas tuleks kontrollida:
- Konstruktsioonid – teha kindlaks, et kõik poldid ja kinnitused on omal kohtal ja tugevalt fikseeritud.
- Kate – kontrollida, et kattel poleks mehaanilisi vigastusi, samuti on vaja tähelepanu pöörata, et kate oleks tugevalt pingutatud.
- Lume raskuse taluvus – nagu igal ehitisel, tuleb ka siin jälgida talvel lume kogunemist.
- Kinnitusköied – tehke kindlaks, et kinnitused, mis fikseerivad katet, oleks terved ja hästi peale tõmmatud.

Turu peal pakutavate angaaride võrdlus

Nagu me teame, on turul suur valik angaaride tüüpe – kattega ja metallist angaarid, puidust konstruktsioonid, täispuhutavad mudelid. Paljud inimesed on segaduses valikuga, sest iga müüja kiidab ainult oma toodet. Õige valik on tavaliselt kuskil nende keskel.

Näiteks metallist seintega angaarid tunduvad ohutumad ja kindlamad, kui kattega angaarid, ja eks ta niimoodi ole ka. Kuid mõnel juhul ka metallikihi paksus võib olla 0.2- 0.4mm. Seda ei tohi võtta, kui kindlat kaitset oma vara jaoks, samahästi võite oma varanduse fooliumi voltida. Ainuke võimalus vastu saada vargusele on turvamehed ja signalisatsioon.

Hea metallist angaar maksab kaks-kolm korda rohkem, kui kattega angaar, mida meie pakume. Samas on palju mudeleid, mida pakutakse natuke suurema hinna eest. Kuid vaadake neid tähelepanelikult: milline on raami konstruktsioon, kaarte vahede pikkus, torude paksus? Ärge unustage, et metalli peale koguneb lumi, erinevalt kattega angaaridest.

Teine äärmus on angaarid, mida pannakse kokku ajutiste lehtlate põhimõttel (peenikesed torud konstruktsiooni üleval hoidmiseks, maa külge kinnitused telkide pulkadega), need mudelid on väga odavad, kuid mõelge, kas lumiselt talvel või tormi ajal tahaksite te seal sees viibida?

Niisiis, lihtne nõuanne: uurige välja kogu info, ärge vaadake ainult odavat hinda ja ilusaid iseloomustusi. Peab leidma OMA hinna/vajaduse/kvaliteedi balansi.
Meie angaaride tugevad küljed

1. Kõiki angaare on võimalik kohandada erinevateks kliimaoludeks. Pole universaalset varianti Hispaania ja Soome jaoks.

2. Hinna ja kvaliteedi suhe. Me ei küsi enda angaaride eest hinda, mis oleks nagu kulla eest. Kuid, kui me alandaks hinda, see mõjutaks koheselt kvaliteeti. Tootjal on alati võimalus leida, kust saaks materjali peal kokku hoida, kuid me ei taha seda teha. Lisaks me arendame pidevalt oma angaare, et mitte oodata probleemide teket, vaid ennetada neid.

3. Kõikidele angaaridele, kasvuhoonetele ja varikatustele pakume garantiid ja hooldust.

4. Peaaegu kõik angaaride mudelid on koheselt kättesaadavad. Tavaliselt on tarnetähtaeg paar nädalat peale ostu sooritamist, kui toode pole kohapeal laos.

5. Kiire ja lihnte ülespanek. Juhul kui te tahate kokku hoida ja paigaldada angaari ise, saame teid aidata. Angaariga koos anname me instruktsiooni, samuti on meie kodulehel paigaldamiste pildid ja videod. Vajadusel saab meie töömees alati teid aidata.

6. Lihtne remont. Katte riknemise juhul saate te selle alati kokku kleepida või keevitada ilma kogu konstruktsiooni lahti võtmiseta.

7. Mobiilsus. Vajadusel võite paigutada angaar teise kohta. Seda saab teha minimaalsete pingutustega. See on väga aktuaalne, kui te rendite platsi, kuhu on paigaldatud angaar.
Angaaride ventilatsioon

Ventilatsioon on protsess, kui vana õhk lahkub ruumist ja asendub värske õhuga väljaspoolt. Selle jooksul, kui tekib vajadus, õhk filtreerub, soojeneb või jaheneb, lisaks muutub kuivemaks või niiskemaks. Selline õhu vahetus ruumis annab:

- hapniku(O2)hulga suurenemise õhus,
- süsihappegaasi(CO2) hulga vähenemise,
- liigse niiskuse eemaldamise,
- õhu mustuse likvideerimise.

Kõige lihtsam ventilatsiooni viis on "loomulik ventilatsioon", kus õhk satub ruumi akende, uste, väravate, õhutorude jms kaudu. Teine võimalus on sundventilatsioon, kasutades ventilaatoreid. See võimalus on ka õhku ärakandev (kui ventilaatorid tõmbavad ruumist kasutatud õhu välja) ja värsket õhku sisse. Samuti saab neid võimalusi kombineerida.

Niisiis, kui meie angaaride kasutusspetsiifilisus näitab, et loomulikust ventilatsioonist on vähe (näiteks loomakasvatuseks või ohtlikke ainete säilitamiseks), tuleks lisaks mõelda sundventilatsioonile.

Võitlus kondensaadiga

Kui soe ja niiske õhk reageerivad külma pinnaga (praegusel juhul kattega), siis niiskus hakkab kondenseeruma, teisalt öeldes, see hakkab muutuma veeks. See juhtub, sellepärast et jahe õhk ei suuda hoida niiskust nagu soe õhk. 

Üks võimalus eelneva vastu on antikondensaatsed kiled. Antikondensaatne kile või teisiti öeldes veekindel kile, mida kasutatakse katuste isoleerimiseks, kasutakse üldiselt viilkatustel. Praegusel ajal on nende kilede põhitüüp hajutav kile. See võimaldab veeaurul üles tõusta, samal ajal niiskust mitte läbi lastes. Niimoodi saab katus „hingata“. Kile parandus on väga lihtne, mis võimaldab seda lihtsalt kasutada meie angaarides vajaduse tekkimisel.

Sven Oras
juhataja
  • sven@orasmetall.ee
  • (+372) 5553 2721
Kristo Aroella
müügijuht
  • Kristo@orasmetall.ee
  • (+372) 56972037
Tarmo Labi
tootmisjuht
  • tarmo@orasmetall.ee
© Copyright 2020-2022 - Oras Metall OÜ - Kõik õigused kaitstud.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram