"Hvis du vil ha en helt personlig tilnærming, ta kontakt med meg!"

Be om et profesjonelt tilbud
All nødvendig informasjon om våre haller med skråtak, sandwich-løsninger m.m.

1. Metallkonstruksjonenes overflatebehandling

ZN overflatebehandling
Stålkonstruksjonene er varmgalvaniserte og svarer til standarden EVS-EN ISO 1461. 
Ved behov C3-klasse maling
Vi følger kravene i ISO 12944-7 i malingsprosessen og er i stand til å garantere forskjellige m iljøklasser. For maling bruker vi kun Tikkurila-malingen. Fargeutvalget ihht. Tikkurilas RAL-fargekart.

2. Installasjon

 Juhendi järgi on võimalik teostada iseseisvalt paigaldust järgides samme ja informatsiooni mis öeldakse. 

Det er også mulig å bestille installasjonen fra oss. Prisen på installasjonen blir angitt i et personlig tilbud. Avhengig av situasjonen og avtalen kan transportkostnader legges til installasjonen av PVC-hallen. Dette avhenger av hvor PVC-hallen skal installeres og hvor stor den er.

Husk! Hvis det ikke finnes løfteutstyr på stedet, legges leiekostnadene til lift og batteri-/ dieselplattform til. Man skal betale for PVC-hallen og installasjonen før varen leveres og installeres.

Den leverte PVC-hallen må ikke utsettes for regn/ smuss. Om nødvendig må hallen beskyttes med et belegg (f.eks. transportfolie). Hvis installasjonen er forsinket, må PVC-duken tas ut av emballasjen for å forhindre mulig skade pga. kondens.

3. Transport

PVC-hallens materiale og duk leveres av et transportselskap. Hvis mulig, sender vi det med en lastebil med kran. Prisen på en bil med kran er rundt 1,20 € + mva og man skal regne med avstanden “Kambja – destinasjon – Kambja”.

Lasteprosessen går raskere hvis kunden har løfteutstyr, enten en gaffeltruck eller en traktor, tilgjengelig.

4. Plasthallens duk

PVC-duken vi bruker for å dekke haller, er brann- og værbestandig. I tillegg helt UV-bestandig og motstandsdyktig mot mugg og råte. 

Styrken på PVC-hallens duk som veier 900 g/m2, vil bare reduseres i Europa etter ~30 år (på grunn av UV-stråling). Man kan gå på duken, og det er enkelt å reparere den. 

PVC-duken er også motstandsdyktig mot snølasten som den kan utsettes til i Nord-Skandinavia. I produksjonen av PVC-dukene bruker vi kun tekstiler ment spesielt for dette formålet, laget på en tysk fabrikk. 

PVC-duken er korrosjonsbestandig og reagerer ikke med kjemikalier. De innvendige dukene er av samme type, men veier 580–600g/m2. PVC-fargeutvalget vises på RAL-fargekartet.

TIL DIN INFORMASJON
Når du bruker PVC-haller, må duken strammes til etter noen måneder. Dette for å unngå at det dannes fordypninger eller folder. Dette er spesielt viktig om vinteren. Duken kan strekke seg på grunn av vær og belastning og krever ekstra innstramming. Hvis duken ikke er jevn, kan mer snø akkumuleres i fordypningene, noe som igjen påvirker konstruksjonene. Brettområder kan også skades av vind. Det er kundens ansvar å overvåke taket på PVC-hallen. Unngå dannelse av snølast! Snøen vil ikke alltid selv gli ned fra taket.

5. Tilleggsinformasjon

PVC-hallen produsert av Oras Metall OÜ skaper et romslig, komfortabelt og trygt arbeidsmiljø. Det er nesten ikke behov for kunstig belysning på dagtida. De varmgalvaniserte stålkonstruksjonene sikrer holdbarheten under all slags værforhold og er ekstremt holdbare selv i etsende omgivelser.

DØRER
For større haller er det mulig å installere både vanntette skyvedører av kryssfinér og løftbare garasjeporter.

6. Tips og nyttig informasjon

Ved valg av PVC skråtak- og buehaller må flere forhold tas i betraktning. Les nærmere ...
Hvordan velge riktig løsning?

- Antall og størrelse på dører
- Valg av dekkmateriale til skråtak- og buehaller
- Typen på konstruksjonen til PVC-hallene med skråtak og buehaller, bredden, høyden og dybden på konstruksjonen
- Hvordan hallen skal festes på bakken
- Nødvendigheten av prosjektet
Vedlikehold av PVC-haller

Man skal sjekke følgende forhold en gang i året:
- Konstruksjonene – sjekk om alle bolter og fester er på plass og godt fiksert.
- Duken – kontroller duken for mekaniske skader og pass på at duken er godt strammet.
- Snølast - som med alle bygninger, må akkumuleringen av snølast overvåkes om vinteren.
- Festetau – forsikre deg om at tauene som fester duken er intakte og godt strammet.

Turu peal pakutavate angaaride võrdlus

Nagu me teame, on turul suur valik angaaride tüüpe – kattega ja metallist angaarid, puidust konstruktsioonid, täispuhutavad mudelid. Paljud inimesed on segaduses valikuga, sest iga müüja kiidab ainult oma toodet. Õige valik on tavaliselt kuskil nende keskel.

Näiteks metallist seintega angaarid tunduvad ohutumad ja kindlamad, kui kattega angaarid, ja eks ta niimoodi ole ka. Kuid mõnel juhul ka metallikihi paksus võib olla 0.2- 0.4mm. Seda ei tohi võtta, kui kindlat kaitset oma vara jaoks, samahästi võite oma varanduse fooliumi voltida. Ainuke võimalus vastu saada vargusele on turvamehed ja signalisatsioon.

Hea metallist angaar maksab kaks-kolm korda rohkem, kui kattega angaar, mida meie pakume. Samas on palju mudeleid, mida pakutakse natuke suurema hinna eest. Kuid vaadake neid tähelepanelikult: milline on raami konstruktsioon, kaarte vahede pikkus, torude paksus? Ärge unustage, et metalli peale koguneb lumi, erinevalt kattega angaaridest.

Teine äärmus on angaarid, mida pannakse kokku ajutiste lehtlate põhimõttel (peenikesed torud konstruktsiooni üleval hoidmiseks, maa külge kinnitused telkide pulkadega), need mudelid on väga odavad, kuid mõelge, kas lumiselt talvel või tormi ajal tahaksite te seal sees viibida?

Niisiis, lihtne nõuanne: uurige välja kogu info, ärge vaadake ainult odavat hinda ja ilusaid iseloomustusi. Peab leidma OMA hinna/vajaduse/kvaliteedi balansi.
Meie angaaride tugevad küljed

1. Kõiki angaare on võimalik kohandada erinevateks kliimaoludeks. Pole universaalset varianti Hispaania ja Soome jaoks.

2. Hinna ja kvaliteedi suhe. Me ei küsi enda angaaride eest hinda, mis oleks nagu kulla eest. Kuid, kui me alandaks hinda, see mõjutaks koheselt kvaliteeti. Tootjal on alati võimalus leida, kust saaks materjali peal kokku hoida, kuid me ei taha seda teha. Lisaks me arendame pidevalt oma angaare, et mitte oodata probleemide teket, vaid ennetada neid.

3. Kõikidele angaaridele, kasvuhoonetele ja varikatustele pakume garantiid ja hooldust.

4. Peaaegu kõik angaaride mudelid on koheselt kättesaadavad. Tavaliselt on tarnetähtaeg paar nädalat peale ostu sooritamist, kui toode pole kohapeal laos.

5. Kiire ja lihnte ülespanek. Juhul kui te tahate kokku hoida ja paigaldada angaari ise, saame teid aidata. Angaariga koos anname me instruktsiooni, samuti on meie kodulehel paigaldamiste pildid ja videod. Vajadusel saab meie töömees alati teid aidata.

6. Lihtne remont. Katte riknemise juhul saate te selle alati kokku kleepida või keevitada ilma kogu konstruktsiooni lahti võtmiseta.

7. Mobiilsus. Vajadusel võite paigutada angaar teise kohta. Seda saab teha minimaalsete pingutustega. See on väga aktuaalne, kui te rendite platsi, kuhu on paigaldatud angaar.
Angaaride ventilatsioon

Ventilatsioon on protsess, kui vana õhk lahkub ruumist ja asendub värske õhuga väljaspoolt. Selle jooksul, kui tekib vajadus, õhk filtreerub, soojeneb või jaheneb, lisaks muutub kuivemaks või niiskemaks. Selline õhu vahetus ruumis annab:

- hapniku(O2)hulga suurenemise õhus,
- süsihappegaasi(CO2) hulga vähenemise,
- liigse niiskuse eemaldamise,
- õhu mustuse likvideerimise.

Kõige lihtsam ventilatsiooni viis on "loomulik ventilatsioon", kus õhk satub ruumi akende, uste, väravate, õhutorude jms kaudu. Teine võimalus on sundventilatsioon, kasutades ventilaatoreid. See võimalus on ka õhku ärakandev (kui ventilaatorid tõmbavad ruumist kasutatud õhu välja) ja värsket õhku sisse. Samuti saab neid võimalusi kombineerida.

Niisiis, kui meie angaaride kasutusspetsiifilisus näitab, et loomulikust ventilatsioonist on vähe (näiteks loomakasvatuseks või ohtlikke ainete säilitamiseks), tuleks lisaks mõelda sundventilatsioonile.

Võitlus kondensaadiga

Kui soe ja niiske õhk reageerivad külma pinnaga (praegusel juhul kattega), siis niiskus hakkab kondenseeruma, teisalt öeldes, see hakkab muutuma veeks. See juhtub, sellepärast et jahe õhk ei suuda hoida niiskust nagu soe õhk. 

Üks võimalus eelneva vastu on antikondensaatsed kiled. Antikondensaatne kile või teisiti öeldes veekindel kile, mida kasutatakse katuste isoleerimiseks, kasutakse üldiselt viilkatustel. Praegusel ajal on nende kilede põhitüüp hajutav kile. See võimaldab veeaurul üles tõusta, samal ajal niiskust mitte läbi lastes. Niimoodi saab katus „hingata“. Kile parandus on väga lihtne, mis võimaldab seda lihtsalt kasutada meie angaarides vajaduse tekkimisel.

Sven Oras
leder
  • sven@orasmetall.ee
  • (+372) 5553 2721
Kristo Aroella
müügijuht
  • Kristo@orasmetall.ee
  • (+372) 56972037
Tarmo Labi
produksjonsleder
  • tarmo@orasmetall.ee
© Copyright 2020-2022 - Oras Metall OÜ - Kõik õigused kaitstud.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram