"Kontakta mig gärna om du vill ha helt personlig service!"

Fråga om ett professionellt erbjudande
All nödvändig information om våra hallar med sadel- eller pulpettak, sandwichlösningar och annat nödvändigt

1. Ytbeläggning för metallstommen

ZN-beläggning
Stålkonstruktioner varmförzinkas och uppfyller kraven enligt standard EVS-EN ISO 1461. 
Vid behov lackering i klass C3
Vi utgår från kraven enligt ISO 12944-7 i vår lackeringsprocess och kan erbjuda olika miljöklasser. Vi använder uteslutande lack av Tikkurila för lackering. Kulörurval enligt Tikkurilas RAL-färgkarta.

2. Installation

 Juhendi järgi on võimalik teostada iseseisvalt paigaldust järgides samme ja informatsiooni mis öeldakse. 

Monteringen kan även beställas från oss. Monteringspriserna kan fastställas efter en personlig offert. Beroende på situation och överenskommelse kan fraktkostnad tillkomma till monteringen av PVC-hallen, detta beror på monteringsstället och PVC-hallens storlek.

Kom ihåg! Om lyftutrustning saknas på plats tillkommer hyra för en teleskoplastare och en batteri-/dieseldriven plattform. Betalning för PVC-hallen och monteringen bör ske före leverans och monteringsstart.

En levererad PVC-hall bör förvaras skyddad från regn/smuts. Vid behov bör hallen skyddas med ett överdrag (t.ex. presenning). Om monteringen fördröjs bör PVC-duken tas ut ur förpackningen för att undvika eventuell skada på grund av kondensvatten.

3. Transport

Materialet och duken för PVC-hallen levereras via ett transportföretag. Vid möjlighet levereras hallen med en lastbil med kran. Kostnaden på lastbil med kran uppgår till ca 1.20€/km+moms, sträckan beräknas som “Kambja – leveransstället - Kambja”.

Avlastningen går snabbare om kunden har egen lyftutrustning, antingen en truck eller en traktor.

4. Hallduk

Den PVC-duk som används på våra hallar är brand- och väderbeständig. Den är även helt UV-beständig och motståndskraftig mot mögel och röta. 

Hållfastheten hos en PVC-hallduk med ytvikt på 900 g/m2 börjar försämras först efter ~30 år i Europa (på grund av UV-strålning). Duken kan beträdas och är enkel att reparera. 

PVC-duken tål även sådana snölaster som förekommer i nordliga regioner i Norden. PVC-duken framställs uteslutande av en specialduk för detta ändamål från en tysk fabrik. 

PVC-duken är korrosionssäker och reagerar inte med kemikalier. Invändiga dukar är av samma typ men med ytvikt på 580 – 600g/m2. Kulörurvalet för PVC anges på RAL-färgkartan.

BRA ATT VETA
Under användning av PVC-hallar bör duken spännas med några månaders mellanrum. Detta är nödvändigt för att undvika nedhängande fickor och veck. Detta är särskilt viktigt vintertid. Takduken kan bli uttänjd på grund av väderpåverkan och last och behöver spännas på nytt. Om takduken inte ligger jämnt kan mer snö samlas i fickor vilket i sin tur påverkar stommen. Veckade ställen kan utsättas för vindskada. Kunden har ansvaret för övervakning av tak på PVC-hallar. Undvik snölaster! Snön glider inte alltid ned från taket av sig själv.

5. Tillval

En PVC-hall tillverkad av Oras Metall OÜ skapar en rymlig, bekväm och säker arbetsmiljö. Praktiskt taget ingen konstgjord belysning krävs dagtid. Den varmförzinkade stålstommen säkrar hållbarhet i alla väder och är ytterst tålig till och med i frätande miljöer.

DÖRRAR
Större hallar kan förses med såväl skjutdörrar i vattenbeständig plywood som lyftbara garageportar.

6. Tips och hjälpinformation

Vid val av PVC-hallar med sadeltak eller välvt tak behöver man ta hänsyn till olika faktorer. Läs mer…
Hur väljer man rätt lösning?

- Antalet dörrar och deras mått
- Val av dukmaterial för hallar med sadeltak eller välvt tak
- Stomtyp för PVC-hallar med sadeltak eller välvt tak, stommens bredd, höjd och djup
- Typ av markförankring
- Behov av ett projekt
Underhåll av PVC-hallar

Kontroll en gång om året:
- Konstruktioner – kontrollera att alla bultar och infästningar är på plats och sitter fast ordentligt.
- Duken – kontrollera att duken är fri från mekaniska skador, se även till att duken är ordentligt spänd.
- Snölastmotstånd – som vid varje byggnad bör man övervaka ansamling av snö vintertid.
- Förankringslinor – kontrollera att infästningarna för duken är oskadade och ordentligt pådragna.

Turu peal pakutavate angaaride võrdlus

Nagu me teame, on turul suur valik angaaride tüüpe – kattega ja metallist angaarid, puidust konstruktsioonid, täispuhutavad mudelid. Paljud inimesed on segaduses valikuga, sest iga müüja kiidab ainult oma toodet. Õige valik on tavaliselt kuskil nende keskel.

Näiteks metallist seintega angaarid tunduvad ohutumad ja kindlamad, kui kattega angaarid, ja eks ta niimoodi ole ka. Kuid mõnel juhul ka metallikihi paksus võib olla 0.2- 0.4mm. Seda ei tohi võtta, kui kindlat kaitset oma vara jaoks, samahästi võite oma varanduse fooliumi voltida. Ainuke võimalus vastu saada vargusele on turvamehed ja signalisatsioon.

Hea metallist angaar maksab kaks-kolm korda rohkem, kui kattega angaar, mida meie pakume. Samas on palju mudeleid, mida pakutakse natuke suurema hinna eest. Kuid vaadake neid tähelepanelikult: milline on raami konstruktsioon, kaarte vahede pikkus, torude paksus? Ärge unustage, et metalli peale koguneb lumi, erinevalt kattega angaaridest.

Teine äärmus on angaarid, mida pannakse kokku ajutiste lehtlate põhimõttel (peenikesed torud konstruktsiooni üleval hoidmiseks, maa külge kinnitused telkide pulkadega), need mudelid on väga odavad, kuid mõelge, kas lumiselt talvel või tormi ajal tahaksite te seal sees viibida?

Niisiis, lihtne nõuanne: uurige välja kogu info, ärge vaadake ainult odavat hinda ja ilusaid iseloomustusi. Peab leidma OMA hinna/vajaduse/kvaliteedi balansi.
Meie angaaride tugevad küljed

1. Kõiki angaare on võimalik kohandada erinevateks kliimaoludeks. Pole universaalset varianti Hispaania ja Soome jaoks.

2. Hinna ja kvaliteedi suhe. Me ei küsi enda angaaride eest hinda, mis oleks nagu kulla eest. Kuid, kui me alandaks hinda, see mõjutaks koheselt kvaliteeti. Tootjal on alati võimalus leida, kust saaks materjali peal kokku hoida, kuid me ei taha seda teha. Lisaks me arendame pidevalt oma angaare, et mitte oodata probleemide teket, vaid ennetada neid.

3. Kõikidele angaaridele, kasvuhoonetele ja varikatustele pakume garantiid ja hooldust.

4. Peaaegu kõik angaaride mudelid on koheselt kättesaadavad. Tavaliselt on tarnetähtaeg paar nädalat peale ostu sooritamist, kui toode pole kohapeal laos.

5. Kiire ja lihnte ülespanek. Juhul kui te tahate kokku hoida ja paigaldada angaari ise, saame teid aidata. Angaariga koos anname me instruktsiooni, samuti on meie kodulehel paigaldamiste pildid ja videod. Vajadusel saab meie töömees alati teid aidata.

6. Lihtne remont. Katte riknemise juhul saate te selle alati kokku kleepida või keevitada ilma kogu konstruktsiooni lahti võtmiseta.

7. Mobiilsus. Vajadusel võite paigutada angaar teise kohta. Seda saab teha minimaalsete pingutustega. See on väga aktuaalne, kui te rendite platsi, kuhu on paigaldatud angaar.
Angaaride ventilatsioon

Ventilatsioon on protsess, kui vana õhk lahkub ruumist ja asendub värske õhuga väljaspoolt. Selle jooksul, kui tekib vajadus, õhk filtreerub, soojeneb või jaheneb, lisaks muutub kuivemaks või niiskemaks. Selline õhu vahetus ruumis annab:

- hapniku(O2)hulga suurenemise õhus,
- süsihappegaasi(CO2) hulga vähenemise,
- liigse niiskuse eemaldamise,
- õhu mustuse likvideerimise.

Kõige lihtsam ventilatsiooni viis on "loomulik ventilatsioon", kus õhk satub ruumi akende, uste, väravate, õhutorude jms kaudu. Teine võimalus on sundventilatsioon, kasutades ventilaatoreid. See võimalus on ka õhku ärakandev (kui ventilaatorid tõmbavad ruumist kasutatud õhu välja) ja värsket õhku sisse. Samuti saab neid võimalusi kombineerida.

Niisiis, kui meie angaaride kasutusspetsiifilisus näitab, et loomulikust ventilatsioonist on vähe (näiteks loomakasvatuseks või ohtlikke ainete säilitamiseks), tuleks lisaks mõelda sundventilatsioonile.

Võitlus kondensaadiga

Kui soe ja niiske õhk reageerivad külma pinnaga (praegusel juhul kattega), siis niiskus hakkab kondenseeruma, teisalt öeldes, see hakkab muutuma veeks. See juhtub, sellepärast et jahe õhk ei suuda hoida niiskust nagu soe õhk. 

Üks võimalus eelneva vastu on antikondensaatsed kiled. Antikondensaatne kile või teisiti öeldes veekindel kile, mida kasutatakse katuste isoleerimiseks, kasutakse üldiselt viilkatustel. Praegusel ajal on nende kilede põhitüüp hajutav kile. See võimaldab veeaurul üles tõusta, samal ajal niiskust mitte läbi lastes. Niimoodi saab katus „hingata“. Kile parandus on väga lihtne, mis võimaldab seda lihtsalt kasutada meie angaarides vajaduse tekkimisel.

Sven Oras
direktör
  • sven@orasmetall.ee
  • (+372) 5553 2721
Kristo Aroella
müügijuht
  • Kristo@orasmetall.ee
  • (+372) 56972037
Tarmo Labi
produktionschef
  • tarmo@orasmetall.ee
© Copyright 2020-2022 - Oras Metall OÜ - Kõik õigused kaitstud.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram